اتفاقات هفته
رکناری دبیر فدراسیون فوتبال، دوپینگ دو تکواندو، قرعه کشی لیگ هفدهم، پیوستن رضاییان به جمع لژیونرها و تغییر تصمیم طارمی از مهمترین اتفاقات این هفت روز ورزش بود.

به گزارش خبرنگار مهر، دوپینگ دو تکواندوکار، بستری شدن کیمیا علیزاده در بیمارستان، برگزاری انتخابات تیراندازی با وجود تمام حاشیه ها و ابهامات و ثبت بهترین عملکرد دوومیدانی کاران در آسیا از مهمترین اتفاقات منهای فوتبال در این هفت روزش بود به همان اندازه که در فوتبال برکناری علیرضا اسدی از فدراسیون، ماندگار شدن مهدی طارمی در پرسپولیس، پیوستن رامین رضاییان به جمع لژیونرها و قرعه کشی لیگ هفدهم مهمترین اتفاقات فوتبالی این هفت روز ر رقم زدند. 


مهمترین اتفاقات و رویدادهای ورزشی این هفت روز ورزش به شرح زیر است:

چهارمی دوومیدانی ایران در آسیا با چهار طلا
بیست و دومین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا در حالی در این هفت روز ورزش در اودیشا هند به پایان رسید که کاروان ایران بهترین عملکرد ممکن را داشت. در جریان این مسابقات احسان حدادی پرتابگر دیسک کشورمان با رکورد ۶۴.۵۴  مدال طلا را از آن خود کند و شروعی خوب در این مسابقات داشت. در این بخش از مسابقات محمد صمیمی با پرتاب ٥٩/٨٠ پنجم شد و از کسب مدال آسیا بازماند. علی ثمری هم در پرتاب وزنه  این مسابقات مدال طلا  گرفت. 

همچنین حسن تفتیان در فینال دوی ۱۰۰ متر با زمان ۱۰:۲۵ ثانیه به مقام قهرمانی دست یافت. مسلم نیادوست دونده ۱۵۰۰ متر با رکورد ۳:۴۸:۵۳ صاحب نشان برنز شد. دیگر اینکه در فینال دوی ۴۰۰ متر مردان هم علی خدیور با زمان ۴۶:۹۵ ثانیه در رده هفتم ایستاد. دیگر اینکه حسین کیهانی با زمان ۸ دقیقه و ۴۳ ثانیه و ۸۲ صدم ثانیه قهرمان ۳۰۰۰ متر بامانع شد تا چهارمین مدال طلای ایران توسط وی به دست بیاید. بدین ترتیب در پایان بیست و دومین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا، کاروان ایران با کسب ۴ مدال طلا و یک برنز در رده چهارم بعد از هند، چین و قزاقستان قرار گرفت.

یک مبارزه، یک باخت، یک مدال
در چارچوب مسابقات بوکس قهرمانی جوانان آسیا که در شهر بانکوک مرکز تایلند برگزار شد، ۷ بوکسور از ترکیب ۹ نفره ایران با عملکردی ضعیف از گردونه مسابقات کنار رفتند. امیر حسین ثقفی هم در وزن ۹۱ کیلوگرم هم همچون دیگر هم تیمی های خود شکست خورد اما با توجه به تعداد کم شرکت کنندگان در این وزن به مدال برنز رسید.

علیه مدیریت تکواندو 
تکواندو ایران سال گذشته در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو با وجود در اختیار داشتن سه تکواندوکار شاخص توفیقی در کسب مدال نداشت. این مسئله در کنار حذف دور از انتظار از جام جهانی و پس از آن نزول فاحش تکواندو در رقابتهای جهانی ۲۰۱۷ کره جنوبی باعث شد اهالی این رشته با صدور بیانیه ای خطاب به وزیر ورزش تغییرات مدیریتی را تنها راه برون رفت از بحران فعلی قلمداد کردند. این بیانیه که به تائید بسیاری از قهرمانان شاخص جهان و المپیک، پیشکسوتان و داوران رسیده بود طی این هفت روز ورزش برای وزیر ورزش ارسال شد. 

مظفر سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان شد
طبق اعلام کمیته بانوان فدراسیون فوتبال و در راستای تقویت فنی تیم ملی فوتبال بزرگسالان برای بازی های داخل سالن المپیک آسیایی و مسابقات قهرمانی آسیا، شهرزاد مظفر و رز جدیدی زاده به عنوان سرمربی و مربی تیم ملی فوتسال بانوان انتخاب شدند. پیش از این فروزان سلیمانی و آمنه محمودی هدایت تیم ملی فوتسال بانوان را عهده دار بودند. 

قهرمانی شطرنجبازان ایران در بخش مردان و زنان غرب آسیا 
جمعه گذشته مسابقات شطرنج قهرمانی غرب آسیا با برگزاری دیدارهای دور نهم و پایانی در تهران به پایان رسید. در پایان این رقابت ها و در بخش بانوان مبیناعلی نسب که از دور نخست مسابقات صدر جدول را در اختیار داشت موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. در بخش مردان نیز امیررضا پوررمضانعلی با مجموع ۷ امتیاز در صدر قرار گرفت و در میان ۳۰ بازیکن شرکت کننده در این بخش عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. این دو شطرنجباز کشورمان با کسب این عناوین صاحب سهمیه جهانی شدند. 

اسدی از فوتبال رفت
بعد از انتقادات کار لوس کی روش از عیلرصا اسدی که در صفحه شخصی وی مطرح شده بود، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال دبیر کل این فدراسیون  را تغییر داد. بر این اساس محمدرضا ساکت به جای اسدی دبیر کل فدراسیون فوتبال شد. هر چند تاج در صحبت هایش بعد از این جابه جایی انجام شده، تاکید کرد که بحث برکناری مطرح نبوده و اسدی خودش از این سمت استعفا داده است. در هر صورت این موضوع واکنش های مختلفی را به دنبال داشت. حتی برخی منتقدان مانند محمد مایلی کهن به شدت علیه ساکت و کی روش موضع گیری کردند. 

چهارمدال کمانداران ایران ر رقابت های کاپ آسیا 
 مسابقات تیر و کمان کاپ آسیا یکی از رودادهایی بود که طی این هفت روز ورزش در چین تایپه برگزار شد و با چهار مدال کمانداران کشورمان هم همراه شد. در چارچوب این رقابت ها اسماعیل عبادی در بخش انفرادی کامپوند مردان مدال طلا گرفت. فرشته قربانی هم در کامپوند انفرادی بانوان مدال نقره گرفته بود ضمن اینکه تیم میکس کامپوند و تیم کامپوند بانوان هم صاحب مدال برنز شده بودند. 

علی‌نژاد رئیس کمیته هماهنگی مسابقات جهانی شد
«یوزای چنگ»رئیس فدراسیون جهانی ووشو، مسئولیت کمیته هماهنگی رقابتهای جهانی ووشو و کونگ فو را به مهدی علی نژاد واگذار کرد. بر این اساس این کمیته سه نفره با مسئولیت رئیس فدراسیون ووشو کشورمان و با حضور «پترو گرین دینو» رئیس فدراسیون رومانی و «مارکوس آلوز» رئیس فدراسیون برزیل تشکیل شده است.

دو تکواندوکار ایران دوپینگی معرفی شدند
طی این هفته رو به پایان فدراسیون جهانی تکواندو با ارسال نامه ای به تهران از مثبت شدن تست دوپینگ دو تکواندوکار کشورمان خبر داد. این نتایج مربوط به هفتمین دوره رقابتهای تکواندو جام باشگاههای آسیا است. این دومین بار است که در تکواندو نتیجه آزمایش ورزشکاران کشورمان مثبت اعلام می شود. هشت ماه پیش نیز یک عضو تیم ملی از سوی فدراسیون جهانی به دلیل استفاده از مواد ممنوعه با محرومیت سنگین مواجه شد، این یک آمار بی سابقه در این رشته المپیکی است. بر همین اساس فدراسیون جهانی با ارسال نامه ای به تهران خواستار توضیح مسئولان فدراسیون تکواندو در این مورد شده است. 

لیگ هفدهم فوتبال قرعه کشی شد 
مراسم قرعه کشی هفدهمین دوره رقابت های فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور یکشنبه شب انجام شد و بر اساس آن برنامه نیم فصل نخست این رقابت ها مشخص شد. این دوره از رقابت های لیگ برتر از روز پنجم مردادماه با حضور ۱۶ تیم آغاز خواهد شد. طبق برنامه اعلام شده دیدار سنتی تیم های استقلال و پرسپولیس در هفته دهم برگزار خواهد شد.

پتروشیمی قهرمان لیگ تنیس روی میز شد 
بیست و پنجمین دوره رقابت های تنیس روی میز لیگ برتر باشگاه های کشور با قهرمانی تیم پتروشیمی به پایان رسید. این تیم پس از تساوی ۳ بر ۳ مقابل تایدواتر در سه دیدار نخست فینال شد، موفق شد حریف خود را در چهارمین دیدار فینال که یکشنبه در بندرامام برگزار شد، با نتیجه ۶ بر صفر شکست دهد و اینگونه با برتری ۱۲ بر ۶ در مجموع امتیازات، عنوان قهرمانی این مسابقات را برای دومین سال متوالی از آن خود کند. 

عنوان پانزدهمی بسکتبالیست های جوان با اولین برد در آخرین بازی 
تیم بسکتبال جوانان ایران که در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کرده بود، آخرین دیدار خود در این رقابت ها را برای کسب جایگاه پانزدهم مسابقات مقابل مالی برگزار شد. بسکتبالیست های جوان کشورمان با پیروزی در این دیدار صاحب جایگاه پانزدهم شدند. این در حالی است که آنها پیش از این دیدار نتیجه تمام دیدارهای خود برابر آمریکا، ایتالیا، آنگولا، اسپانیا، مصر و کره جنوبی را واگذار کرده بودند. 

رامین رضاییان بالاخره لژیونر شد/ حاج صفی مسافر یونان
رامین رضاییان مدافع تیم ملی فوتبال پس از مذاکره ای طولانی با مدیران باشگاه اوستنده بلژیک بالاخره در این هفته قراردادی دو ساله با این تیم منعقد کرد. این بازیکن که فصل گذشته با برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس به مشکل خورد تا نتواند با هم تیمی هایش جشن قهرمانی در لیگ برتر را برگزار کند چند جلسه ای به صورت بازیکن تستی در تمرینات اوستنده شرکت کرد تا نظر سرمربی تیم را برای عقد قرارداد جلب کند.  در این هفته همچنین احسان حاج صفری کاپیتان فصل پیش تیم فوتبال سپاهان اصفهان به طور رسمی با پانیونیوس یونان قرارداد بست.

حالِ کیمیای تکواندو خوب نیست!
کیمیا علیزاده که در رقابت های اخیر تکواندو قهرمانی جهان موفق به کسب مدال نقره شد، این روزها در بیمارستان بستری است. وی که در محل برگزاری مسابقات هم با سرگیجه های شدیدی مواجه بود، پس از بازگشت به ایران به دلیل اوضاع نامناسب جسمی در بیمارستان بستری شد و همچنان هم تحت نظر مستقیم پزشکان قرار دارد. به گفته پزشک یک نوع ویروس نادر باعث بیماری کیمیا شده است. البته بنا به اظهارنظرهای صورت گرفته جای نگرانی خاصی در مورد کیمیا نیست و این دختر تکواندوکار کشورمان به زودی از بیمارستان ترخیص خواهد شد. طی این مدت وزیر ورزش و وزیر بهداشت با حضور در بیمارستان از کیمیا عیادت کردند. 

برکناری عابدینی از کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال 
بنا به تصمیم روز دوشنبه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، این فدراسیون به همکاری با امیر عابدینی به عنوان سرپرست کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال پایان داد. عابدینی مدت یک ماه است که خارج از کشور به سر می برد.

لیگ برتر فوتبال ایران در رده هفتم آسیا 
کنفدراسیون فوتبال آسیا لیگ برتر ایران را در آخرین رتبه بندی لیگ های باشگاهی این قاره در همان رده هفتم نگه داشت. این در حالی است که تیم ملی ایران در ۵ سال گذشته همواره در رده نخست آسیا قرار داشته است. در این رده بندی که به تازگی منتشر شده است لیگ امارات در صدر جدول است و کره جنوبی و قطر در رده های دوم و سوم قرار داند.

یک زن رئیس فدراسیون ژیمناستیک شد 
دوشنبه گذشته مجمع انتخاباتی فدراسیون ژیمناستیک به ریاست محمدرضا داورزنی در سالن همایش های آکادمی ملی المپیک برگزار شد. در پایان این مجمع زهرا اینچه درگاهی با ۲۴ رای به عنوان رئیس چهار سال آینده برگزیده شد. سیدمحمد شروین اسبقیان، رضا محمدکاظمی و حبیب نوظهوری دیگر کاندیداهای این انتخابات بودند.

طارمی در پرسپولیس ماندنی شد
مهدی طامری مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس که عزمش را برای جدایی از این تیم و گرفتن رضایتنامه به مقصد باشگاه های اروپایی جزم کرده بود، در جمع سرخپوشان ماندنی شد. طارمی که مانع بزرگی (مبلغ یک میلیون یورو رضایت نامه) پیش پای خود می دید نتوانست این مانع را برطرف کند و در نهایت تصیم گرفت سال آینده هم در ترکیب تیم پرسپولیس باشد. 

انتخابات تیراندازی بالاخره برگزار شد 
با وجود تمام حواشی پیرامون مجمع انتخاباتی فدراسیون تیراندازی مبنی بر نامه دیوان عدالت اداری به وزارت ورزش برای لغو این انتخابات، بالاهره مجمع مورد نظر در روز وساعت و مقرر با حضور کاندیداهای از پیش ثبت نام شده برگزار شد. این مجمع سه شنبه به ریاست داورزنی و البته با حضور وزیر ورزش برگزار شد. در این پایان مجمع علی دادگر با کسب ۲۳ رای به عنوان رئیس چهار سال آینده این فدراسیون انتخاب شد. مهرعلی باران‌چشمه، حسین زکی‌زاده قریه‌علی، مهین فرهادی‌زاد و حمیدرضا ناطقی دیگر کاندیداهای انتخابات تیراندازی بودند که از میان آنها فرهادی زاد از حضور در انتخابات انصراف داد. ضمن اینکه مهرعلی باران چشمه هم ۱۵ رای و حسین زکی زاده هم تنها یک رای کسب کردند.

http://www.mehrnews.com/

/

/

/

/

/

/

بهترین پنل اس ام اس بهترین نوع پنل اس ام اس برترین پنل اس ام اس ویژگی بهترین پنل اس ام اس دکمه فراخوان دکمه فراخوان بنر button call to action دکمه فراخوان چیست انواع تبلیغات انواع تبلیغات در ایران انواع روش های تبلیغات روش های تبلیغات اینرتنتی سامانه پیامک ارسال پیامک  سامانه ارسال پیامک پنل اس ام اس  تبلیغات بنری رایگان تبلیغات رایگان در سایت های پربازدید  روش تبلیغات بنری رایگان  کارت ویزیت لایه باز بیمه پاسارگاد  کارت ویزیت بیمه پاسارگاد دانلود طرح لایه باز بیمه پاسارگاد  نقشه ایران دانلود نقشه ایران طرح لایه باز نقشه ایران طرح لایه باز نقشه ایران به تفکیک استانی نقشه ایران psd